Bellezza Bohemia - Maďarský ohař krátkosrstý

2020    |    2019    |    2018    |    2017    |    2016    |    2015    |    2014    

ZAČALI JSME S BARFEM :)

Již delší dobu koketuji s myšlenkou začít s Miou barfovat aneb krmit psa syrovou stravou :) nejen proto, že se mi BARF jako takový moc líbí, ale hlahvně proto, že máme doma nežravce granulek. Několikrát už jsme granule měnili, ale vždy se opakuje stejný scénář, že po nějaké době Mia prostě přestane žrát a vydrží to opravdu dlouho :( Delší dobu pročítám všemožné diskuze na téma "barfování" a pořád ne a ne se k tomu dokopat... a kdy lépe začít než na Nový rok :), protože jak praví přísloví "Jak na Nový rok, tak po celý rok" :) Zatím Miušce moc chutná a dlabe jako nikdy... dokonce i všelijakou zeleninu a ovoce :) Tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží :)

PF 2015

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2015 !!!

!!! MÁME VÝSLEDKY DKK - 0/0 !!! :)

V pátek 10.10.2014 podstoupila Miuška povinný rentgen kyčlí kvůli displazii kyčelnách kloubů. Celý týden jsme byli nervózní z toho, že náš zrzounek musí kvůli rentgenu pod narkózu :( Pro zrengenování jsme si vybrali MVDr. Ivo Stehlíka, pana doktora z veteriny Pet Care Clinic, kam chodíme od začátku, co Miušku máme. Vše proběhlo v naprostém pořádku :) Mia po injekci okamžitě usnula paničce na klíně. Pan doktor Miu vyšetřil a udělal potřebné rentgeny. Když pak pro mě přišel, abych se šla na něco podívat, tak jsem se vyděsila. Pan doktor mi ukázal rentgenový snímek, na kterém byl vidět cizí předmět v tenkém střevě... to by nebyla Mia, aby před oficiálním rentgenem na DKK nesnědla kancelářskou sponku do sešívačky :D :D :D Pan doktor říkal, že s myslí, že to v pořádku vyjde, ale ať raději přijdeme následnující týden na kontrolní rentgen bříška. Miuška se asi hodinku prospala a když jí pan doktor píchnul probouzedlo, tak se vzbudila tak rychle, že ani setřička nestihla vyndat kanilu a okamžitě vstávala na nožičky, které jí samozřejmě neunesly :) Asi týden jsme čekali než nám poštou přišel výsledek s posudkem od MVDr. Pepříka a byly to nervy, ale nakonec nám přišel ten nejlepší výsledek DKK 0/0 :) Tím máme splněný další krok k chovnosti!

ZKOUŠKY VLOH OMS KLADNO 5.10.2014

V neděli 5.10.2014 jsme s Miou zúčastnili ZV pořádaných OMS Kladno. Počasí bylo akorát (ani teplo ani zima). Vylosovala jsem pořadové číslo 2, které jsem si celou dobu přála. Mia zřejmě vycítila o co jde a od první chvíle, co vylezla z auta, tak byla natěšená na pole, což se projevilo na její hyperaktivitě při zahájení, kdy ani minutku neposeděla a když se začalo slavnostně troubit, tak na trubačku štěkala :D to by nebyla Mia, kdyby nebyla středem pozornosti. Potom jsme odjeli se svojí skupinkou na pole a šlo se na věc :) Mia běhala na poli rychle jako snad nikdy a poprvé si vyzkoušela jaké to je potkat divokou zvěř a to hned třikrát, kdy jí vyběhl zajíc téměř pod nohama. V podstatě to, až na pár maličkostí, zvládla skvěle a zkoušky jsme dokončili v krásné I. ceně s 214 body (nos 4) a celkově jsme skončili na 4. (bramborovém) místě :) Sice nemáme pohárek, ale i tak jsem na nás pyšná, protože bych před rokem neřekla, že vůbec něco takového budeme dělat :) Máme tak splněný další krok k chovnosti :)

MIA NA DOVOLENÉ U "SKORO" MOŘE :) LAGO DI GARDA ZÁŘÍ 2014

Dlouho jsme řešili, kam jet na dovolenou a nakonec vyhrála dovolená s pejskem :) Jako lokalitu jsme vybrali Itálii a jezero Lago di Garda, které je proslulé krásnou přírodou a na dovolenou se psem skvělý výběr. Celý týden jsme cestovali a poznávali krásná místa v okolí Gardy. Mia si dovolenou moc užila a zážitků má nespočetně :D Poprvé se koupala v "moři" (mám na mysli zejména vlny, které se jí moc líbily a při koupání bavila okolí), koupala se v nejmodřejším ledovcovém jezírku, svezla se lanovkou na Monte Baldo, navštívila nespočetně hradů, restaurací a ochutnala italské speciality :) Určitě se tam zase brzy vrátíme... Fotografie z dovolené naleznete ve fotogalerii :)

KLUBOVÁ VÝSTAVA OHAŘŮ ZÁKUPY 9.8.2014

Dlouho jsme se těšili na klubovou výstavu, která se koná každoročně v Zákupech u České Lípy v zámecké zahradě tamního zámku, zejména kvůli její pověstné atmosféře a kvůli tomu, že se tam sejdou sourozenci z B vrhu Campo Stellare vč. mámy Stelly a naší chovatelky Elišky, odkud je i naše Miuška. Jelikož téměř každoročně na klubové výstavě v Zákupech prší, tak jsem se trochu obávala, že to tak bude i letos. Výstava se letos kolana v sobotu 9.8.2014 a počasí nám přálo celý den. S Miou jsme soutěžily ve velmi početné třídě Mladých fen, kde jich bylo přihlášeno celkem 17. Miuška si vyběhala krásnou známku V (výborná). Po předvedení v kruhu nás čekal Výběr do chovu, ze kterého jsem měla trochu strach, ale Mia se posuzujícím moc líbila a tak získala razítko Kandidát chovu a tím jsme splnili další krok k chovnosti :) Stejně tak dopadli i její sourozenci (Bella, Rocky, Bowie i Bandi). Výstava byla hezká, ale náročná a tak jsme se celá Campo Stellare banda přesunuli do krásné chalupy kousek od Zákup, kde jsme zůstali do neděle a užili jsme si pěknou procházku a hezký společenský večer u grilování :) Těšíme se zase na příští rok!

POCTIVĚ CVIČÍME APORTY NA VŠEM, CO MÁME PŘI RUCE :-)

Poctivě cvičímea aporty na všem, co máme při ruce :) a musím říct, že je to občas opravdu pravtické :D


MIUŠKA A BAXÍK V TATRÁCH :-)

Na začátku července jsme si zajeli na prodloužený víkend do Nízkých Tater. Jeli jsme s Baxíkovcema - Barča, Lukáš a Miušky milovaný Baxík (Bax Hostýn Hunter) :-) Jeden den jsme absolvovali jsme celodenní výšlap na Chopok, který si užili hlavně pesani :) A druhý den jsme se vydali na celodenní výlet do vysokých Tater. Páníčci a hlavně pesani si to moc užili a jelikož nám přálo krásné počasí, tak jsme se i pěkně připekli :D Určitě to zase brzy zopakujeme ve stejné sestavě! Fotografie naleznete ve fotogalerii.

MIUŠKA OSLAVILA SVÉ 1. NAROZENINY :-)

Tak a je to tady :) Miuška už není štěňátko, ale veliká holka. Včera 26.6.2014 oslavila své 1. narozeniny, které si náležitě užila. Panička jí upekla veliký masovo-zeleninový dort na kterém nechyběla svíčka. Dostala spoustu krásných dárečků - nový veliký pelíšek, pytel granulek pro dospěláky, pytel sušených oušek, játrové paštičky, kostičky, plyšáčka Angry Birds a ještě přijde usměvavý balónek :) Takže Miuško ještě jednou přejeme krásné narozeniny, hlavně zdravíčko, ať nám můžeš dělat radost ještě spoooooooooustu let a buď stále tak úžasná! :-*

KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ BENÁTKY NAD JIZEROU 2014

A máme za sebou druhou výstavu :) s Miulkou jsme se v sobotu 14.6.2014 zúčastnily Krajské výstavy všech plemen psů v Benátkách nad Jizerou a vyběhaly jsme si V1 a VT v třídě mladých psů. Mia byla moc šikovná, dokonce i zoubky ukázala bez jediného problému a odvezly jsme si moc hezký posudek. Výstava byla moc příjemná, jelikož se za námi přijel podívat Miušky milovaný Baxík se svými páníčky Barčou a Lukášem a strávili jsme s nimi pěkné odpoledne a vyšlo nám i krásné počasí. Za podporu Baxíkovcům děkujeme, snad se nám bude dařit i nadále :)

JARNÍ SVOD 5.4.2014 ŽILINA U KLADNA - ZAHÁJENÍ NAŠÍ LOVECKÉ KARIÉRY :)

V sobotu 5.4.2014 jsme se s Miou a jejími sestřičkami (Bellisima CS a Bianca CS) zúčastnili Jarního svodu v Žilině u Kladna. Všechny naše holčičky odpovídají standardu a byly úspěšně svedeny a zahájily tak svou loveckou kariéru :) Posuzoval nás pan Petr Buba. Mia dostala hodnocení - Typ: typický, Zbarvení: jednobarevná, Síla kostry: střední, Chrup: úplný, Skus: nůžkový, Kvalita srsti: standartní, Povaha: tempermentní, Výška: 58 cm, Barva oka: světlá, Ucho: normální, Čenich: normální :) Fotografie ze svodu naleznete ve fotogalerii.

DUO CACIB MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

A máme po první výstavě :) s Miulkou jsme si v sobotu 22.2.2014 vyběhali Nadějnou v třídě dorostu, ale s moc hezkým posudkem. Pan rozhodčí byl vcelku přísný a Mia se rozhodla, že neukáže panu rozhodčímu zoubky a musela nás zachránit Zuzka Veselá, které tímto děkujeme za pomoc :) ... ale i tak byla Mia moc šikovná!
Velikou radost máme z našeho kamaráda Baxíka (Bax Hostýn Hunter), kterému jsme moc fandili a který si se svojí paničkou Barčou v soboru vyběhal V1, CAC, res. CACIB :) a naše kamarádka Ailey (Ailey Princess Coco Lotte) si v neděli ve skupině mladých fen vyběhala V2 a její bráška Teo (Abstract Coco Lotte) si v početné skupině mladých psů taktéž vyběhal V2. Gratulujeme!!!

DUO CACIB MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

Tak a je to tady :) v sobotu 22.2.2014 nás čeká premiéra na mezinárodní výstavě psů v Brně. S Miou jsme přihlášené v třídě dorostu, takže máme skvělou příležitost si vystavování vyzkoušet, neboť s tím ani jedna nemáme žádnou zkušenost. Tak nám držte palce... o výsledcích budeme na webu informovat!

webové stránky, grafika pro chovatele a focení psů cernohubova.com    NÁVŠTĚV